Już dziś zadzwoń i umów się na wizytę. Twoje wyleczone i zadbane zęby poprawią Twoje samopoczucie Twój wizerunek w oczach przyjaciół i znajomych.


Stomatolog
 instruuje po
 leczeniu

 

 Stomatolog
  o ko
smetyce
   stomatologicznej

 Stomatolog leczy  
     bez stresu

 Stomatolog o leczeniu
  kobiet w czasie ciąży
  i  karmienia dziecka
   piersią

 

      Stomatolog o higienie
       jamy ustnej

 
       Stomatologia bez
        słuchając muzyki stresu

 

Stomatolog  radzi:
 c
zyszczenie zębów
 z kamienia i nalotów

 

      Stomatolog o wybielaniu
       zębów

 
     O czym warto
       wiedzieć
Przychodnia URODENT

Warszawa,
ul. Trakt Lubelski 173

Kontakt i dojazd

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Stomatolog Ząbkowski radzi: Obawiacie się wizyty u dentysty?
Stomatologia sedacji - czyli  uspokojenia w przychodni Urodent Warszawa może Wam pomóc!

Wielu pacjentów widząc twarz swojego dentysty, nie mogą powstrzymać się od niepokoju.  Badania wykazały, że najczęstszą przyczyną tego strachu jest ból ... Podświadomie myślą „Obawiam się, że w pewnym momencie w trakcie leczenia stomatologicznego opieki mają zamiar mnie skrzywdzić”.

Stomatolog Witold Ząbkowski udostępni ci pełny zakres informacji na temat różnych leków znanych jako leki znieczulające, które są najbezpieczniejsze i najbardziej skuteczne w całej medycynie. Miejscowe środki znieczulające są środkiem wykorzystywanym w stomatologii „bez lęku” w zapobieganiu i leczeniu bólu i niepokoju stomatologicznego wynikające z procedur stomatologicznych i chirurgicznych, bez narażania pacjenta na senność.

Miejscowe środki znieczulające, powszechnie zwany Novocainą przez pacjentów (Novocaina nie jest już używana, został zastąpiony przez nowsze, bezpieczniejsze i bardziej skuteczne leki) to leki, które po wstrzyknięciu w pobliżu nerwów, zapobieganie ich stymulacji i dotarcie sygnału do mózgu, gdzie byłoby interpretowany przez osobę jako ból.

Wstrzykiwanie znieczulenia miejscowego, używane jest dziś przez dentystów w celu uspokojenia pacjenta i  zapewnienia pełnej kontroli bólu w  100% czasu potrzebnego na wykonanie zabiegu.. Czas trwania może być wydłużony nawet do 12 godzin. Lekarz wybierze lek dla pacjenta, który jest odpowiedni dla danego typu usług dentystycznych.

W celu zniesienia bólu podczas zabiegów dentystycznych, miejscowe środki znieczulające zwykle trzeba wstrzykiwać. Dla wielu osób jest to także najbardziej nie lubiana i stresująca część zabiegów stomatologicznych. Ale to możemy zmienić.

Miejscowe środki znieczulające można podawać całkiem bezbolesne i bez stresu do dla pacjenta jest bardzo wygodne wygodnie.

Oto niektóre z procedur stomatologicznych pozwalających na  zabiegi bez wzbudzania lęku pacjenta i stworzenie mu bardziej komfortowej sytuacji:

  • Przed wstrzyknięciem miejscowego znieczulenia,  miejsce wstrzyknięcia smarujemy specjalnym żelem lub sprayem w celu znieczulenia tkanek dziąsła.    Środek ten powinien pozostawać w kontakcie z tkankami dziąsła  do co najmniej jedną minutę.
  • Zastosowanie techniki rozproszenia, takich jak naciskanie  lub drażnienie palcami warg w czasie iniekcji.
  • Wstrzykiwanie leku miejscowo znieczulającego bardzo powoli. Jest to istotne dla wykonania bezbolesnego  zastrzyku.
  • Odczekanie właściwego czasu zanim podejmie się  czynności wywołujące ból. Większość środków miejscowo znieczulających zapewnia zniesienie odczuwania  bólu od około pięciu minut po wstrzyknięciu.

Jeśli obawiasz się  bólu podczas wstrzyknięcia  znieczulenia miejscowego, powinniśmy poinformować dentystę. Współczesna technika w połączeniu ze środkami znieczulającymi  mogą zdziałać cuda, aby ta procedura była bardziej komfortowa dla pacjenta.


Muzyka łagodzi stres.

O wpływie muzyki na nasz nastrój i samopoczucie nie musi nikogo przekonywać. Zostało to udowodnione w sposób naukowy.

W naszej przychodni URODENT wprowadziliśmy możliwość słuchania ulubionej muzyki w trakcie zabiegu.  Możecie przynieść płytę CD/DVD z ulubionym wykonawcą lub zdać się na nasz repertuar muzyki relaksacyjnej.
Przeczytajcie o tym, jak jedna z naszych pacjentek pozbyła się stresu związanego z wizytą w naszym gabinecie.

Preparaty uspokajające

Dla osób szczególnie wrażliwych przeżywających nadmierny stres związany z wizytą u stomatologa nasz lekarz może zalecić w czasie pierwszej wizyty informacyjnej po przeprowadzonych konsultacjach łagodne preparaty uspokajające.   Także przewidujemy możliwość obecności w gabinecie zabiegowym osób bliskich.

Uczynimy wszystko by nasz pacjent pozbył się stresu i obaw związanych z leczeniem stomatologicznym

Projekt i zdjęcia: Wojciech Łuczak

Zapraszamy na spotkanie już Teraz !
tel.
791 533 555
Zadzwoń