Strona Stomatolog Warszawa. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na  używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki
Już dziś zadzwoń i umów się na wizytę. Twoje wyleczone i zadbane zęby poprawią Twoje samopoczucie Twój wizerunek w oczach przyjaciół i znajomych.


Stomatolog
 instruuje po
 leczeniu

 

 Stomatolog
  o ko
smetyce
   stomatologicznej

 Stomatolog leczy  
     bez stresu

 Stomatolog o leczeniu
  kobiet w czasie ciąży
  i  karmienia dziecka
   piersią

 

      Stomatolog o higienie
       jamy ustnej

 
       Stomatologia bez
        słuchając muzyki stresu

 

Stomatolog  radzi:
 c
zyszczenie zębów
 z kamienia i nalotów

 

      Stomatolog o wybielaniu
       zębów

 
     O czym warto
       wiedzieć
Przychodnia URODENT

Warszawa,
ul. Trakt Lubelski 173

Kontakt i dojazd

 

Czyszczenie zębów z kamienia i nalotu
może radykalnie zmienić nie tylko Twój wygląd,
ale także stosunek otoczenia do Ciebie!

Tak to prawda. Nie tylko Twój uśmiech będzie jaśniejszy, ale także pozbędziesz się przykrego zapachu z ust.

Pasty do zębów, płukanki, super szczoteczki nie pomogą gdy na Twych zębach osiądzie juz nalot lub kamień nazębny. Jedyna rozsądna rada to wizyta u stomatologa dr. Ząbkowskiego i wykonanie zabiegu czyszczenia zębów z kamienia i nalotu.

Nalot nazębny powstaje dosłownie już w kilka chwil po umyciu zębów. To resztki jedzenia, złuszczający się naskórek i bakterie są powodem tworzenia sie na zębach cos w rodzaju filmu - błony która z czasem ulega mineralizacji czyli zamienia się w kamień porowaty będący doskonałym siedliskiem dla bakterii.
To właśnie ten zestaw odpowiada za niesmak w zębach i przykry zapach odczuwany także przez Twoje otoczenie.
Najszybciej kamień i nalot powstaje  tuz przy dziąsłach, ale także może być ukryty pod tuż dziąsłami.
Nie usunięty kamień może być przyczyna groźnych schorzeń np. paradentozy charakteryzującej się  krwawieniem z dziąseł i w końcu wypadaniem zębów.

Obecnie najczęściej stosowaną  metodą usuwania kamienia nazębnego jest skalling ultradźwiękowy.  Urządzenie czyszczące wytwarza ultradźwięki, które rozkruszają kamień. Po każdym skallingu zęby wygładzamy po przez ich piaskowanie.
Na zakończenie procesu czyszczenia wykonujemy fluoryzację.

Czyszczenie z kamienia nazębnego jest procedurą niezbyt bolesną, ale zgodnie z naszym motto "leczenie bezstresowe" możemy przed zabiegiem znieczulić dziąsła.

Stomatolog dr Ząbkowski  może zastosować znieczulenie w sprayu lub żelu, środkiem z lignokainą.

Gdy na zębach jest bardzo gruba warstwa płytki nazębnej możemy procedurę czyszczenia zębów z kamienia i nalotu rozłożyć na kilka etapów.
Oczywiście zabieg czyszczenia przeprowadzany częściej może się sprowadzać jedynie do piaskowania  by oczyścić osad po dymie papierosowym, kawie, herbacie czy ciemnych winach i sokach. 

Czynniki ryzyka, które czynią ludzi starszych bardziej podatne na choroby przyzębia są:

Choroby ogólnoustrojowe : Niektóre choroby układowe, takie jak cukrzyca może zmniejszać zdolność organizmu do zwalczania infekcji i może doprowadzić do poważniejszej choroby przyzębia. Osteoporoza może również zwiększyć ilość i tempo utraty masy kostnej wokół zębów. Układowe choroby wpływają  na choroby przyzębia. Aby zmniejszyć skutki chorób ogólnoustrojowych w jamie ustnej, utrzymania drobiazgowej kontroli płytki nazębnej i częstej wizyty u dentysty w celu kontroli i profesjonalnego czyszczenie zębów.

Leki : leki nasercowe mogą mieć bezpośredni wpływ na dziąsła, tworząc nadmierna reakcja na płytkę co powoduje przerost dziąseł. Leki przeciwdepresyjne mogą spowodować suchość w ustach i zmniejszyć śliny zdolność do neutralizacji płytki nazębnej i bakterii.

Leki immunosupresyjne  mogą zmniejszać zdolność organizmu do zwalczania infekcji, zwiększając ryzyko chorób przyzębia. Z tego powodu należy przeprowadzać drobiazgowe kontrole płytki nazębnej i często odwiedzać  swojego dentystę w celu kontroli i oczyszczania zębów.

Suchość w ustach : Brak śliny może wynikać ze stosowania niektórych leków lub w wyniku choroby. Jeśli nie ma wystarczającej ilości śliny do neutralizacji płytki może spowodować częstsze wystąpienia próchnicy i chorób przyzębia.

Specjalne preparaty do płukania  ust  lub sztucznej może pomóc walczyć z tymi problemami.

Częste picie  wody lub jedzenie cukierków może być pomocne, o ile nie zawierają cukru. Płukania z Fluorem i specjalne żele są naprawdę pomocne w zmniejszeniu lub zapobieganiu próchnicy.

Osłabiona sprawność rąk może zmniejszyć naszą sprawność i zdolność do usunięcia płytki nazębnej w codziennej higienie jamy ustnej. Możemy sobie pomóc stosując elektryczne szczoteczki lub  emitujące ultradźwięki.

Elektryczne szczoteczki do zębów i nici dentystyczne są naprawdę pomocne w usuwaniu płytki nazębnej. Częste stosowanie profesjonalnych płynów do płukania jamy ustnej - antybakteryjnych lub z fluorkiem również może być pomocne w zmniejszeniu częstości występowania próchnicy i chorób przyzębia.

Niedobór estrogenów : Starsze kobiety mogą mieć pewne skłonności do chorób przyzębia. Badania naukowe sugerują, że niedobór estrogenów, które występuje u kobiet po menopauzie może zwiększać ryzyko ciężkich chorób przyzębia i utraty zębów. Estrogenowa terapia zastępcza może odwrócić te skutki.

Ważne jest, aby zachować zdrowe i piękne zęby jak najdłużej, ponieważ każdy ząb ma ważną funkcję w żuciu i mówieniu. Zęby wpływają na nasz wygląd i poczucie własnej wartości.

Projekt i zdjęcia: Wojciech Łuczak

Zapraszamy na spotkanie już Teraz !
tel.
791 533 555
Zadzwoń