Już dziś zadzwoń i umów się na wizytę. Twoje wyleczone i zadbane zęby poprawią Twoje samopoczucie Twój wizerunek w oczach przyjaciół i znajomych.


Stomatolog
 instruuje po
 leczeniu

 

 Stomatolog
  o ko
smetyce
   stomatologicznej

 Stomatolog leczy  
     bez stresu

 Stomatolog o leczeniu
  kobiet w czasie ciąży
  i  karmienia dziecka
   piersią

 

      Stomatolog o higienie
       jamy ustnej

 
       Stomatologia bez
        słuchając muzyki stresu

 

Stomatolog  radzi:
 c
zyszczenie zębów
 z kamienia i nalotów

 

      Stomatolog o wybielaniu
       zębów

 
     O czym warto
       wiedzieć
Przychodnia URODENT

Warszawa,
ul. Trakt Lubelski 173

Kontakt i dojazd

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Stomatolog radzi: Higiena jamy ustnej - leczenie w domu
 

 Pragniemy zachować zdrowe zęby i dziąsła przez całe życie. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy wyjaśnić Państwu  i wytłumaczyć procedury  odpowiedniej opieki w domu. Jednak odpowiedzialność za stan zdrowia jamy ustnej ostatecznie spoczywa na was. Tak, to naprawdę zależy Tylko od Ciebie, aby utrzymać wszystko w doskonałym stanie. Jak możemy w czasie  każdego dnia, znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo utrzymania w zdrowiu Twojej jamy ustnej?

 Stomatolog radzi: Nici dentystyczne

Nici służą do usuwania płytki nazębnej z powierzchni stycznych i resztek pokarmowych z przestrzeni międzyzębowych. Płytka nazębna zawiera bakterie i ich produkty, które przywierają do zębów. Istnieje bezpośredni związek między narastaniem płytki nazębnej, a chorobami dziąseł i próchnicą. Dlatego, jeśli nie usuwamy płytki nazębnej, pojawią się choroby dziąseł i próchnica.

 Nić dentystyczna jest jednym z najlepszych dostępnych obecnie produktów mających zastosowanie w profilaktyce stomatologicznej . 

Poświęć na zabieg czyszczenia około 50 cm długości nici i owiń jej początek  wokół wskazującego  palca jednej ręki (prawej jak jesteśmy prawo ręczni)  - przytrzymaj nić między kciukiem i palcem wskazującym drugiek ręki pozostawiając w środku wolna przestrzeń z nicią o długości 2-3 cm. Delikatnie wsuń ten lekko naprężony pomiędzy palcami odcinek nici  w szczelinę między zębami. Po dotarciu (opuszczeniu) nici do linii dziąseł, przytrzymaj nici z boku jednego zęba. Trzymając nić w kontakcie z zębem, poruszać nim w górę i w dół wzdłuż boku zęba, w miarę możności nawet poniżej linii dziąseł. Ważne jest, że nić czyści przestrzenie między dziąsłem a zębem, bo w tym miejscu zaczynają się choroby dziąseł. Powtórz tę procedurę dla zęba po drugiej szczeliny międzyzębowej utrzymując kontakt nici z drugim czyszczonym zębem. Zawsze przechodząc do czyszczenia nowego zęba, należy użyć nowego odcinka nici.

 Jeśli nie używałeś nici jakiś czas, dziąsła mogą krwawić przy pierwszym czyszczeniu. Jeśli robisz to poprawnie (a przynajmniej raz dziennie), dziąsła zaczną się leczyć i krwawienia ustaną w czasie nie dłuższym niż 2 tygodnie.

 Stomatolog radzi: Szczotka i pasta do zębów

Szczotkowanie usuwa płytkę nazębną i resztki pokarmowe, wewnątrz i na zewnątrz powierzchni zębów. Po nici dentystycznej, użyć miękkiej szczoteczki oraz pasty do zębów zawierającej fluor najlepiej markowych firm. Na powierzchni wewnątrz i na zewnątrz, trzymając szczotkę pod kątem 45 stopni do zębów i dziąseł i użyć łagodnego posuwistego ruchu. Przy krwawiących dziąsłach z obnażonymi szyjkami zębów warto czyścic zęby w pionie po zaczynając ruch od dołu zęba – dziąseł i przesuwając szczoteczkę do góry. Nigdy nie przesuwać szczoteczkę pionowo w dół.  Ta technika nie tylko czyścić zęby, ale także zachowa dziąsła w zdrowiu, Na powierzchniach żujących zębów (od góry) trzymać szczoteczkę płasko i delikatnym ruchem wykonać szorowanie.

 

Czyszczenie szczoteczka powinno trwać przynajmniej 2-3 minuty. To będzie się wydawać długo, ale to będzie dużo bardziej skuteczna metoda czyszczenia niż czyszczenie przez 20-30 sekund, przez większość ludzi. Zęby należy szczotkować co najmniej 2 razy dziennie, zwłaszcza rano i przed snem.

 Żeby jak najmniej płytki osadzało się na zębach, najlepiej wybrać elektryczną szczotkę, bo czyści dokładniej. Także dla osób starszych i o ograniczonej sprawności rąk zalecamy elektryczna szczoteczkę. Osoby z nadwrażliwymi zębami (również cierpiące na parodontozę lub schorzenia dziąseł) powinny  stosować szczotkę ultradźwiękową
 

Po zakończeniu czyszczenia pastę wypluwać jak to tylko możliwe. Nie połykać jakiejkolwiek pasty do zębów.

Stomatolog radzi: Skrobanie języka

Skrobaczka do języka często zamontowana jako cześć szczoteczki jest doskonała do usuwania bakterii i resztek jedzenia osadzających się na języku. Substancje te mogą utknąć w głębokich szczelinach języka, a jeśli nie zostaną w porę usunięte, produkty uboczne powstające na skutek rozkładu tego osadu  spowodują nieświeży oddech. Po szczotkowaniu, skrobaczki do języka, a następnie płukanie jest często najlepszym sposobem kontroli nieświeżego oddechu.

 Skrobiemy język po dwóch stronach regularne i miękko.

 

Trzymaj skrobaczkę między kciukiem a palcem wskazującym. Powierzchnia  skrobaka ukształtowana jest tak, że tworzy "C". Skrobaczka dotknąć języka i rozpocząć zgarnianie osadu od tyłu języka do przodu kilka razy. Można zauważyć, jak kremowy nalot osiada na skrobaczce. Wypłukać ją. Powtórz skrobanie i płukania, aż nalot usunie się z języka i skrobaczka będzie czysta.

 Spłukać i wysuszyć skrobaczkę. Będzie ci sługo służyć.

 Stomatolog radzi: Płukanie jamy ustnej

Antybakteryjne płukania usuwają bakterie, które powodują choroby dziąseł i próchnicę, a także zmniejszają ilość bakterii i produkty uboczne działania bakterii, które powodują nieświeży oddech. Po skrobaniu języka, zaleca się stosowanie bezalkoholowych płukanek antybakteryjnych znanych marek. Warto płukać jamę ustną. Pozwoli to na znaczne zmniejszenie bakterii i lotnych związków siarki (substancje odpowiedzialne są za nieświeży oddech). Przyczyni się to do poprawy zdrowia jamy ustnej i komfortu przebywania w pobliżu innych osób.. Dlaczego bezalkoholowe płukanki? Większość płynów do płukania ust zawierają niestety wysoki procent alkoholu. Alkohol wysusza usta. Wystarczy umieścić jakiś alkohol na ręce i obserwować, jak szybko skóra wysusza się. Korzystanie z płukanek  z dużą zawartością  alkoholu spowoduje ze  jama ustna będzie ładnie pachnieć przez  krótki okres czasu. Po zastosowaniu alkoholu zaczyna się suszenie języka i dziąseł, a oddech może rzeczywiście cuchnąć gorzej niż przed płukaniem.. Dlatego stosowanie alkoholu do płukania jamy ustnej nie jest zalecane.

 

Użyj bardzo małe ilości (trzeba mniej niż myślisz) płynu do płukania jamy ustnej i płukać przez  10-15 sekund i wypluć. Nie  płukać po tym zabiegu jamy ustnej woda.

Zapraszamy na spotkanie już Teraz !
tel.
791 533 555
Zadzwoń