Strona Stomatolog Warszawa. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na  używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki .


Stomatolog
 instruuje po
 leczeniu

 

 Stomatolog
  o ko
smetyce
   stomatologicznej

 Stomatolog leczy  
     bez stresu

 Stomatolog o leczeniu
  kobiet w czasie ciąży
  i  karmienia dziecka
   piersią

 

      Stomatolog o higienie
       jamy ustnej

 
       Stomatologia bez
        słuchając muzyki stresu

 

Stomatolog  radzi:
 c
zyszczenie zębów
 z kamienia i nalotów

 

      Stomatolog o wybielaniu
       zębów

 
     O czym warto
       wiedzieć
Przychodnia URODENT

Warszawa,
ul. Trakt Lubelski 173

Kontakt i dojazd

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wybielanie zębów. Wyglądać młodziej to mieć jasny uśmiech
i białe zęby


Piękne białe zęby to gwarancja
pięknego uśmiechu

Nie ma wątpliwości że  żyjemy dłużej, żyjemy lepiej. Wszystko to dzięki odpowiedniej diecie i ćwiczeniom fizycznym.

By wyglądać młodziej poprawiasz swoją sylwetkę uprawiając fitness lub inny sport. Także inne części twego organizmu potrzebują  nieco zmian żeby mieć piękny młody i zdrowy uśmiech: Twoje uzębienie.

Z wiekiem, kolor zębów zaczyna przygasać. Istnieje naturalna tendencja przebarwienia zębiny, tuż pod szkliwem, na kolor żółty. A jeśli przesadzasz w paleniu papierosów  lub piciu kawy lub coli, ciemne zabarwienie zębów może następować w sposób dramatyczny.

Ćwiczenia i żywność o niskiej zawartości tłuszczu mogą wpływać na to że Twój uśmiech będzie o wiele dłużej jasny i promienny, ale wiek nieubłagalnie robi swoje.

Ale tak jak nasze nawyki prozdrowotne uległy poprawie, tak i w dziedzinie kosmetyki stomatologicznej nastąpiły radykalne zmiany. Teraz mamy do dyspozycji narzędzia i produkty służące do wybielania co pozwala w krótkim czasie uzyskać doskonały kolor i zdrowy wygląd zębów.

Istnieją różne sposoby wybielania zębów.  Istnieją specjalne żele pozwalające na wybielenie Twoich zębów w dosyć krótkim czasie. 
 O sposobie wybielania zadecydujesz Ty w porozumieniu z naszym stomatologiem.

Warto zasięgnąć bezpośredniej  porady u naszego specjalisty stomatologa Witolda Ząbkowskiego.

Efekt wybielania lub rozjaśniania zębów zależy czy ściemniały one z  wiekiem, od kawy, herbaty czy od tytoniu. Rozjaśniający efekt wybielania zębów może trwać do pięciu lat po zabiegu w zależności od przyzwyczajeń, takich jak palenie tytoniu czy picie kawy lub herbaty.

Czy wybielanie zębów jest dla Ciebie?

Wybielanie zębów jest jest skuteczne w 90 procentach. Jest to niekiedy trudny proces, i zależy od wielu  czynników takich jak zęby przebarwione od palenia; od przyjmowania niektórych leków, np. tetracyklin w okresie rozwoju zębów, lub z fluorozy, warunek, zachodzącego w obecności fluoru zbyt wiele.

Szlifowania zębów nie wybiela plomb lub tworzyw sztucznych stosowanych w stomatologii takich jak korony, licówki porcelanowe, itd. Dentysta może także zniechęcać do leczenia, jeśli masz wrażliwe zęby, choroby przyzębia, zęby z uszkodzeniem szkliwa lub jeśli jesteś w ciąży lub w trakcie karmienia piersią .

Wybielanie zębów - kilka opcji

Niektóre wybielające zęby zabiegi są wykonywane w gabinecie stomatologicznym przy użyciu systemu  laserowego Metoda ta rozjaśnia zęby natychmiast. Te same wyniki można uzyskać bardziej ekonomicznie pod nadzorem stomatologa poprzez wybielanie zębów w domu, ale w dłuższym czasie. Niektóre systemy wybielania zębów. Inne od dwóch do czterech godzin w ciągu dnia codziennie

Ważne jest, aby wiedzieć, że niektóre rodzaje plam lepiej reagują na różne rodzaje wybielania materiałów. W takich przypadkach stomatolog może polecić jeden ze sposobów wybielania i szlifowania.

Wybielanie zębów - kilka kroków do jasnych białych zębów:,

 • Dentysta zbada najpierw stan zębów i dziąseł i omówić procedurę najlepiej dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb. Wszelkie ubytki zębów lub schorzenia dziąseł muszą zostać wyleczone.
 • Procedura stosowana  w gabinecie trwa zazwyczaj jednej do trzech godzin i rezultat jest natychmiast zauważalny.
 • Dal wybielania w domu przygotowuje się specjalne formy dla zębów. Zostaną one dopasowane do zębów niczym elastyczne etui zawierające żel  wybielający tak aby czuć się  komfortowo w ustach.
 • Po otrzymaniu formy do wybielanie zębów, otrzymasz instrukcje dotyczące ich używania. Zalecenia te powinny być starannie przestrzegane. Tylko materiały do wybielania dostarczone przez dentystę mogą być  bezpiecznie stosowane.
 • Po zakończeniu leczenia, zęby będą kontrolowane przez stomatologa  celu omówienia wyników.

  Bezpieczeństwo
  Badań w ciągu ostatnich pięciu lat dowiodły, że wybielanie zębów jest bezpieczne i skuteczne.  Ogólnie rzecz biorąc, tylko efektem ubocznym wybielania  może być zwiększona wrażliwość  na ciepło i zimno. Jeśli nawet to nastąpi, wrażliwość zwykle znika w ciągu 48 godzin.
   

Więcej o wybielaniu zębów

Zapraszamy na spotkanie już Teraz !
tel.
791 533 555
Zadzwoń

Projekt i zdjęcia: Wojciech Łuczak