Strona Stomatolog Warszawa. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na  używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki .
Już dziś zadzwoń i umów się na wizytę. Twoje wyleczone i zadbane zęby poprawią Twoje samopoczucie Twój wizerunek w oczach przyjaciół i znajomych.


Stomatolog
 instruuje po
 leczeniu

 

 Stomatolog
  o ko
smetyce
   stomatologicznej

 Stomatolog leczy  
     bez stresu

 Stomatolog o leczeniu
  kobiet w czasie ciąży
  i  karmienia dziecka
   piersią

 

      Stomatolog o higienie
       jamy ustnej

 
       Stomatologia bez
        słuchając muzyki stresu

 

Stomatolog  radzi:
 c
zyszczenie zębów
 z kamienia i nalotów

 

      Stomatolog o wybielaniu
       zębów

 
     O czym warto
       wiedzieć
Przychodnia URODENT

Warszawa,
ul. Trakt Lubelski 173

Kontakt i dojazd

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 Leczenie stomatologiczne kobiet w czasie ciąży
i karmienia dziecka piersią


 


Z myślą o dziecku i dla zapewnienia całościowej opieki prenatalnej w czasie ciąży, stan zdrowia jamy ustnej przyszłej mamy jest bardzo ważny. Kobiety muszą zwrócić szczególną uwagę na zęby i dziąsła w okresie ciąży, zwłaszcza w celu uniknięcia wzrostu ryzyka problemów stomatologicznych w czasie jej trwania i po porodzie..

Ciąża powoduje istotne zmiany w zakresie zdrowia jamy ustnej i poziomu hormonów, zwłaszcza podwyższony zostaje poziom estrogenów i progesteronu, które są także związane z nagromadzoną płytką nazębną. Płytka nazębna nieusunięta w porę, może spowodować zapalenie dziąseł i doprowadzić do opuchnięcia dziąseł i ich krwawienie.
Warto planując ciążę zasięgnąć porady u naszego stomatologa. Jeśli istniało zapalenie dziąseł przed zajściem w ciążę, stan będzie prawdopodobnie się drastycznie pogarszał; nieleczone zapalenie dziąseł może doprowadzić do poważniejszego problemu - choroby dziąseł. obrzęku dziąseł, co może również prowadzić do powstania łagodnych narośli, które zwykle kurczą się i znikają bez leczenia. Jednakże, jeżeli guz powoduje dyskomfort lub zakłóca żucie lub szczotkowanie, stomatolog może zalecić usunięcie.

Postępowanie stomatologiczne w nagłych przypadkach w okresie ciąży
W przypadku wystąpienia bólu stomatologicznego, należy skonsultować się z lekarzem, czy znieczulenie jest wymagane lub żeby został przepisany właściwy lek. Należy unikać promieni X w czasie ciąży (prześwietlenia zęba), chyba, że ma to kluczowe znaczenie dla leczenia w nagłych wypadkach.
Zaleca się, aby zaplanować procedury kontroli stomatologicznej i leczenia po urodzeniu dziecka. W ten sposób możesz zachować piękny uśmiech i dzielić się nią z dzieckiem!

Zalecenia profilaktyczne dla Kobiet w Ciąży:
- Szczotkuj zęby, dziąsła i język przynajmniej dwa razy dziennie pastą z fluorem i po każdym posiłku, jeśli to możliwe.
- Jeśli myjesz zęby rano, należy także wypłukać płynem do płukania ust.
- Należy zwrócić szczególną uwagę na czystość zębów aż do linii dziąseł
- Codziennie używaj nici dentystycznej by oczyścić szczeliny między zębowe aż do linii dziąseł.
- Dbaj o to by organizmowi dostarczać dużo witaminy C i B12.
 

Składaj wizyty u stomatologa w naszej przychodni URODENT w celu systematycznej kontroli i utrzymania dobrego zdrowia jamy ustnej w tym systematycznego czyszczenia płytki nazębnej zarówno w pierwszym i drugim trymestrze ciąży.
 

Zapraszamy na spotkanie już Teraz !
tel.
791 533 555
Zadzwoń


 

Projekt i zdjęcia: Wojciech Łuczak