URODENT

Przychodnia lekarzy specjalistów   Warszawa
 ul.Trakt Lubleski 173
04-766 Warszawa 
tel:  791 533 555

FALA UDERZENIOWA ESWT STORZ MEDICAL Duolith SD1 T-TOP

  Leczenie zaburzeń erekcji Warszawa ul. Trakt Lubelski 173

Zastosowanie leczenia falą uderzeniową:

Zaburzenia erekcji, skrzywienia prącia i stany zapalne gruczołu krokowego mogą być problemem, o których wielu mężczyzn nie chce nawet rozmawiać. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że wiele osób jest dotkniętych tym problemem i że istnieją metody ich leczenia. Nasze procedury leczenia za pomocą fali uderzeniowej obejmują:

Leczenie erekcji falą uderzeniową   Leczenie choroby peyroniego  Leczenie niebakteryjnego przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego

 Zalety leczenia falą uderzeniową

Leczenie zaburzeń erekcji falą uderzeniową

Leczeniezaburzeń erekcji Dr hab. n. med. Tomasz ZabkowskiOferujemy najnowocześniejszą metodę leczenia zaburzeń erekcji z zastosowaniem fali uderzeniowej ESWT. Ta innowacyjna terapia jest bezbolesna, wysoce skuteczna oraz nie powoduje skutków ubocznych. Ze względu na powyższe oraz szereg badań klinicznych jest rekomendowana przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne. Ta innowacyjna metoda leczenia wykorzystuje najnowszej generacji aparat STORZ MEDICAL Duolith SD1 T-TOP, który generuje falę uderzeniową o niskiej energii oraz częstotliwości. W rezultacie tworzą się nowe naczynia krwionośne i wzrasta przepływ krwi w obrębie prącia, co umożliwia i  poprawia erekcję. Cykl leczenia wymaga 6 sesji rozłożonych w ciągu 3-4 tygodni. Zabieg trwa około 30 min, jest bezbolesny, nieinwazyjny oraz nie wymaga znieczulenia. Po zabiegu pacjent wraca do codziennych zajęć bez żadnych ograniczeń.
Więcej o zaburzeniach erekcji
Słowa kluczowe: leczenie zaburzeń erekcji; fala uderzeniowa.

 Leczenie choroby  Peyroniego

Skrzywienie prącia (choroba Peyroniego; stwardnienie plastyczne prącia – induratio penis plastica - IPP) jest to choroba polegająca na nienaturalnym skrzywieniu prącia, które powstaje w wyniku występowania płytki włóknistej pod skórą prącia. Najczęściej występuje u mężczyzn w młodym i średnim wieku. Przyczynia się do znacznego pogorszenia życia seksualnego i bolesnych erekcji. Nieleczone skrzywienie prącia całkowicie uniemożliwia odbycie stosunku płciowego. Proponujemy leczenie skrzywienia prącia z zastosowaniem fali uderzeniowej, która jest  aplikowana bezpośrednio w tzw. płytkę pod skórą prącia czyli stwardnienie. Na skutek działania fal uderzeniowych, stwardnienie prącie ulega rozbiciu i w rezultacie następuje przywrócenie naturalnego kształtu prącia. Cykl leczenia wymaga od 4 do 6 sesji co tydzień, każda sesja terapeutyczna trwa około 30 minut.
Słowa kluczowe: skrzywienie prącia; choroba Peyroniego; leczenie skrzywienia prącia, stwardnienie włókniste prącia.

 Leczenie niebakteryjnego przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego (CPPS)

Przewlekłe zapalenie prostaty charakteryzuje się występowaniem dolegliwości w obrębie dna miednicy, jąder, podbrzusza. Kolejnymi objawami są problemy z oddawaniem moczu, częstomocz lub częste oddawanie moczu w nocy, bez zakażeń dróg moczowych. Ten rodzaj zapalenia prostaty wymaga wielomiesięcznego a czasem nawet wieloletniego leczenia polegającego na minimalizowaniu dolegliwości. Proponujemy leczenie przewlekłego niebakteryjnego zapalenia prostaty z zastosowaniem fali uderzeniowej, która jest  aplikowana bezpośrednio w okolicę krocza.  
Słowa kluczowe: przewlekłe zapalenie prostaty, leczenie zapalenia prostaty. 

 Specjalista urolog dr hab.n. med. Tomasz Ząbkowski:

Jeśli cierpisz na zaburzenia erekcji, skrzywienie prącia lub stany zapalne gruczołu krokowego jestem w stanie Ci pomóc. Umów się na konsultację ze mną bez informowania w recepcji o rodzaju Twojego schorzenia.  Gwarantujemy pełną dyskrecję.
Przychodnia URODENT Warszawa ul. Trakt Lubelski 173 RECEPCJA Telefon:
791 533 555  w godzinach 11:30- 18:00

   

Definicja zaburzeń erekcji

 

Zaburzenia erekcji mogą obejmować kilka różnych stanów zdrowia i dysfunkcji seksualnej.  Zaburzenia erekcji definiuje się jako niezdolność do utrzymania erekcji wystarczającej do odbycia stosunku płciowego. Osiągnięcie erekcji jest złożonym procesem obejmującym mózg, hormony, nerwy, mięśnie i krążenie krwi. Jeśli coś przeszkadza w tym procesie, wynikiem może być zaburzenie erekcji. W niektórych przypadkach zaburzenia erekcji są pierwszą oznaką innych poważnych chorób, takich jak problemy sercowo-naczyniowe, które wymagają leczenia, ponieważ zaburzenia erekcji mogą mieć te same czynniki ryzyka w przypadku zawałów serca i udarów.
Słowa kluczowe: erekcja, zaburzenia erekcji; nieutrzymanie erekcji.

 

Jak powszechne są zaburzenia erekcji?

Około 5 procent mężczyzn w wieku 40 lat ma pełne zaburzenia erekcji, a liczba ta wzrasta do około 15 procent mężczyzn w wieku 70 lat. Łagodne i umiarkowane zaburzenia erekcji dotykają około 10 procent mężczyzn na dekadę życia (tj. 50 procent mężczyźni w wieku 50 lat, 60 procent mężczyzn w wieku 60 lat). Zaburzenia erekcji mogą wystąpić w każdym wieku, ale częściej występują u starszych mężczyzn. Starsi mężczyźni są bardziej narażeni na choroby wymagające leczenia, które mogą zakłócać erekcję. Dodatkowo, wraz z wiekiem mężczyzn, mogą potrzebować więcej stymulacji, aby uzyskać erekcję i więcej czasu między erekcjami.

Składniki męskiej funkcji seksualnej

Podczas pierwszej wizyty urolog pomoże rozróżnić, które elementy męskiej funkcji seksualnej są dotknięte schorzeniem i przyczyna zaburzeń erekcji. Jest to ważny krok, ponieważ opcje leczenia różnią się w zależności od dotkniętych składników. Jedna z nich jest nieinwazyjne bezbolesne leczenie falą uderzeniową.

 

Przyczyny zaburzeń erekcji

Istnieje wiele możliwych przyczyn zaburzeń erekcji, zarówno fizycznych, jak i psychicznych, w tym:

 

Psychologiczne / środowiskowe

Fizyczne / ekologiczne

 • Słaba komunikacja z partnerem
 • Alkoholizm
 • Naprężenie
 • Niepokój
 • Depresja
 • Zmęczenie
 • Palenie
 • Narkomania
 • Uraz penisa
 • Leczenie raka prostaty
 • Uraz rdzenia kręgowego 
 • Choroby neurologiczne 
 • Choroba serca 
 • choroba Peyron'a
 • Choroba nerek 
 • Miażdżyca 
 • Cukrzyca 
 • Otyłość 
 • Niski testosteron 
 • Wysoki poziom cholesterolu i lipidów 
 • Nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi) 
 • Zaburzenia hormonalne
 • Niektóre lekarstwa
 • Schorzenia  dolnych dróg moczowych spowodowane łagodnym rozrostem gruczołu krokowego

 

Zapobieganie zaburzeniom erekcji

Leczenie zaburzeń erekcji

Istnieje kilka różnych sposobów leczenia zaburzeń erekcji.  Jedna z nich jest leczenie fala uderzeniową. Twój urolog dr hab.  n. med. Tomasz Ząbkowski w przychodni URODENT Warszawa pomoże ustalić najskuteczniejszy sposób leczenia Twojego stanu zdrowia. 
Jeśli cierpisz na zaburzenia erekcji, skrzywienie prącia lub stany zapalne gruczołu krokowego jestem w stanie Ci pomóc. Umów się na konsultację ze mną bez informowania w recepcji o rodzaju Twojego schorzenia.  Gwarantujemy pełną dyskrecję.
RECEPCJA Telefon:
791 533 555  w godzinach 11:30- 18:00
Warszawa ul. Trakt Lubelski 173

Warszawa, ul. Trakt Lubelski 173