n
Instrukcja po
    leczeniu

 

n Kosmetyka
     stomatologiczna

n Leczenie bez
     stresu

n Leczenie kobiet
    w czasie ciąży
    i  karmienia
    dziecka piersią

 

 n Higiena jamy
          ustnej

 

n Czyszczenie
    zębów z kamienia
   i nalotów

 

 n Wybielanie zębów
Warszawa,
ul. Trakt Lubelski 173

Kontakt i dojazd

 

Wybielanie zębów pod kontrolą stomatologa
to bezpieczny zabieg

 

W ciągu ostatnich lat obserwuje się, że wybielanie zębów staje się coraz bardziej popularna i ważną procedura dentystyczną. Zjawisko to wynika z rozwoju stomatologii z jednej strony z drugiej zaś związane jest ze zmianami zachodzącymi w społeczeństwie. Utrzymanie wyższego poziomu życia rodzi miedzy innymi potrzebę przeznaczania części środków na poprawę wyglądu estetycznego.

 

Najczęściej stosowanymi środkami do wybielania zębów są nadtlenek wodoru i nadtlenek karbamidu. Produkty te uważa się za bezpieczne i skuteczne. Przegląd piśmiennictwa naukowego wykazuje, że nadtlenki wodoru i karbamidu były przez wiele lat stosowane zarówno do utrzymania higieny jamy ustnej jak i wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym.

 

Metody wybielania zębów:

  1. Metoda wewnętrzna. Dotyczy ona zębów leczonych kanałowo. Środek wybielający wprowadza się do jamy zębowej.

  2. Metoda zewnętrzna. W niej ząb traktowany jest środkiem wybielającym od zewnątrz. Metoda ta stosowana jest do wybielania zębów żywych. W tej metodzie wyróżniamy dwa sposoby:

    1. Wybielanie stosowane przez stomatologa w gabinecie przy użyciu nadtlenku wodoru o dużym stężeniu

    2. Wybielanie stosowane przez pacjenta w domu przy zastosowaniu preparatów zawierających niskie stężenie środka wybielającego.

       

W przychodni URODENT praktykujemy wybielanie zębów po leczeniu endodotycznym (kanałowym). Środek do wybielania zakładamy do wnętrza zęba przez 2 – 3 wizyty i oglądamy osiągnięty wynik.

Jeżeli chodzi o zęby żywe wykonujemy wybielanie przy zastosowaniu środków zawierających niskie stęknie wodorotlenku wodoru aplikowane do specjalnie dopasowanych szyn nazębowych. Jest to sposób wybielania zębów stosowana przez pacjenta w domu, bezpieczna o ile przestrzegamy zaleceń stomatologa.

Stomatolog daje pacjentowi substancje wybielającą razem z wcześniej wykonanymi w pracowni technicznej szynami nazębowymi. Środek wybielający jest aplikowany do szyn a następnie umieszczony wraz z szynami na zębach. Zalecamy pacjentowi. Aby zakładał szyny i spał w nich w nocy i dodatkowo zakładał na parę godzin w ciągu dnia. Po każdym tygodniu oceniamy odcień wybielających się zębów. Zabieg powinien trwać według naszego doświadczenia około od 3 do5 tygodni, a efekt wybielania utrzymuje się przez kilka lat.

Efekt wybielania zębów w domu za pomocą profesjonalnie wykonanych nakładek jest porównywalny do profesjonalnego wybielania zębów w gabinecie.

Preparaty wybielające wykazują nieznaczne zwiększenie wrażliwości zębów. Stopień nadwrażliwości waha się od dyskretnego dyskomfortu do doznań bólowych. Zwykle podczas samego zabiegu nadwrażliwości nie występuje. Pojawia się ona dopiero po paru godzinach. W przypadku profesjonalnego wybielaniu zębów w gabinecie stomatologicznym nadwrażliwość zwykle trwa od 1 do 2 dni. Nadwrażliwość możemy zredukować do minimum po zastosowaniu odpowiednich preparatów. Przy wybielaniu nakładkowym często pojawia się też podrażnienie dziąseł. Zazwyczaj spowodowane jest to podawaniem za dużej ilości preparatu, który wypływa z nakładek. Takie podrażnienie zwykle trwa kilka dni i ustępuje samoistnie. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji wówczas pacjent jest zmuszony na jakiś czas przerwać cykl wybielania.

Zapraszamy na spotkanie już Teraz !
tel.
791 533 555
Zadzwoń

Projekt i zdjęcia: Wojciech Łuczak