Przychodnia lekarzy specjalistów URODENT Warszawa

Strona główna   Lekarze   Kontakt i dojazd    

Skrzywienie prącia - choroba Peyroniego leczenie w Warszawie

 

Skrzywienie prącia (choroba Peyroniego; stwardnienie plastyczne prącia – induratio penis plastica - IPP) jest to choroba polegająca na nienaturalnym skrzywieniu prącia, które powstaje w wyniku występowania płytki włóknistej pod skórą prącia. Najczęściej występuje u mężczyzn w młodym i średnim wieku. Krzywe prącie przyczynia się do znacznego pogorszenia życia seksualnego i bolesnych erekcji. Nieleczone skrzywienie penisa całkowicie uniemożliwia odbycie stosunku płciowego.

Choroba Peyroniego to stan, w którym bolesne, twarde płytki tworzą się pod skórą prącia prowadząc do skrzywienia prącia. Ta płytka jest gęsta i może być odczuwalna przez skórę prącia. Ta płytka nie jest guzem, ale może prowadzić do poważnych problemów, takich jak zakrzywione i / lub bolesne erekcje. Jeśli masz ból i krzywiznę prącia charakterystyczną dla choroby Peyroniego, poniższe informacje mogą pomóc ci zrozumieć twój stan i rozpocząć leczenie skrzywienia penisa.

 

Jakie są objawy choroby Peyroniego?

Blaszki choroby Peyroniego najczęściej rozwijają się na górnej stronie penisa. Płytki zmniejszają elastyczność penisa i mogą powodować pochylenie się penisa w górę podczas erekcji. Chociaż blaszki Peyroniego najczęściej znajdują się na górze penisa, mogą również występować na spodzie lub boku penisa, powodując odpowiednio wygięcie penisa w dół lub w bok. Niektórzy mężczyźni mają więcej niż jedną płytkę, co może powodować złożone skrzywienie penisa.

U niektórych mężczyzn może rozwinąć się obszerna blaszka biegnąca obwodowo dookoła prącia. Płytki te zazwyczaj nie powodują skrzywienia prącia, ale mogą powodować "wąskie gardło" i inne zniekształcenia prącia. W innych ciężkich przypadkach blaszka może gromadzić się w wapń i staje się bardzo twarda, prawie jak kość. Oprócz skrzywienia prącia, wielu pacjentów również zgłasza skurcz lub skrócenie penisa.


Istnieje wielka różnorodność  objawów choroby Peyroniego: krzywizna prącia, guzki w penisie, bolesne erekcje, miękkie erekcje i trudności z penetracją prącia z powodu skrzywienia

Choroba Peyroniego (zakrzywienie penisa) może być poważnym problemem związanym z jakością życia. Badania wykazały, że ponad 75% mężczyzn cierpiących na chorobę Peyroniego ma stres związany z tym schorzeniem. Niestety, wielu mężczyzn cierpiących na skrzywienie penisa jest zakłopotanych tym schorzeniem i decyduje się cierpieć w ciszy, zamiast zgłosić się do lekarza urologa dr n. med. Tomasza Ząbkowskiego w Warszawie ul. Trakt Lubelski 173 i rozpocząć leczenie. Schorzenie zakrzywienia penisa nie jest czymś wyjątkowym - wstydliwym. Cierpi na te schorzenie od 1 do 23 procent mężczyzn.

Zapisując się do urologa dr n. med. Tomasza Ząbkowskiego nie musisz w recepcji mówić o swoim schorzeniu.
Dopiero w gabinecie urologa omówisz z nim swój przypadek.
Zapewniamy  pełną dyskrecję.

 

Leczenie skrzywienia prącia (nieoperacyjne)

Najnowszą metodą nieoperacyjną leczenia skrzywionego penisa jest wstrzyknięcie w okolicę wyczuwalnej płytki osocza bogatopłytkowego pozyskanego po odwirowaniu pełnej krwi pobranej od pacjenta z nieusieciowanym kwasem hialuronowym. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu – a więc jest całkowicie bezbolesny. Zabieg daje bardzo dobre efekty – 80 % pacjentów wraca do pełnej aktywności seksualnej i poprawy jakości stanu psychiczno-fizycznego. Zapraszamy na konsultacje i leczenie bezoperacyjne.
  Dr n. med. Tomasz Ząbkowski  przyjmuje w przychodni w Warszawie ul. Trakt Lubelski 173
. Godziny przyjęć na dole strony. Bez skierowań.

Doświadczenie urologa dr Tomasza Ząbkowskiego, specjalisty II stopnia, adiunkta WIM CSK MON w Warszawie, a także przebyte szkolenia i stypendia naukowe w uznanych zagranicznych klinikach urologicznych m. in. w Niemczech w Uniwersyteckiej Klinice Urologii Ludwig – Maximilians Universitat Munchen Klinikum Grosshadern daje rękojmię naszym pacjentom uzyskanie kompletnego dostępnego leczenia w celu uzyskania najlepszych możliwych wyników. Biogram dr n. med. Tomasza Zabkowskiego.

 

Recepcja przychodni - rejestracja pacjentów czynna w godzinach w godz. 11.30 - 19.30
Telefoniczna informacja i zapisy do lekarza
tel. kom.  791 533 555 w godzinach 11.30 - 19.30
W przypadku pierwszej j wizyty niezbędny jest dowód osobisty i wszystkie badania. 
 

Dni i godziny przyjęć

Poniedziałek---
Wtorekod 15.30
Środaod 15.30
Czwartekod 15.30
Piątekod 15.30
Sobota---

Inne stanowiska administracyjne piastowane przez dr n. med. Tomasza Ząbkowskiego  Adiunkt KLINIKI UROLOGII OGÓLNEJ, CZYNNOŚCIOWEJ I ONKOLOGICZNEJ WOJSKOWEGO INSTYTUTU MEDYCZNEGO CENTRALNEGO SZPITALA KLINICZNEGO  MON